Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia
ZALOGUJ

Aktualności

Siódma edycja „Planety Energii” wystartowała! Energetyczne ciekawostki, fascynująca nauka i niesamowita zabawa czekają!

Planetowicze!

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałby nasz świat bez prądu? Komputer, telefon komórkowy, lodówka, pralka i wiele innych urządzeń, z których korzystamy na co dzień, żeby działać potrzebują energii elektrycznej. Bez niej byłyby nieprzydatne. Czym jest to tajemnicze zjawisko nazywane prądem elektrycznym? Jak się go wytwarza? Jak dociera do naszych domów? Czy może być groźny? Jak bezpiecznie z niego korzystać? I w końcu – czy oszczędzanie prądu jest proste? O tym wszystkim dowiecie się podczas siódmej edycji „Planety Energii”, która właśnie wystartowała!

Kto może wziąć udział w naszej zabawie?

Do udziału w konkursie zapraszamy nauczycieli i uczniów klas I – III szkół podstawowych. Wystarczy do 31 stycznia 2017 roku zrealizować minimum trzy lekcje o prądzie oraz przeprowadzić dodatkowe, autorskie działania. W realizacji konkursowych zadań pomocne będą materiały dydaktyczne, które znajdują się na naszej stronie (link), skąd można je pobrać i wydrukować. Na sprawozdania z opisem przeprowadzonych zajęć czekamy do 15 lutego 2017 roku.

Planetowe nowości!

Z myślą o Was nie ustajemy w poszukiwaniu nowych pomysłów, by „Planeta Energii” była jeszcze ciekawsza i dostarczyła Wam jeszcze więcej cennej wiedzy. W tegorocznej edycji konkursu dowiecie się także jak zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, swoje i Waszych bliskich, szczególnie po zmroku. Światło odbite i jego zastosowanie w odblaskach to nowość w „Planecie Energii”. Ten temat pojawi się w trzech nowych scenariuszach lekcji przygotowanych przez dr Tomasza Rożka, ambasadora projektu i gospodarza popularnonaukowego programu „Sonda 2” w TVP 2.

Wspaniałe nagrody!

10 zwycięskich klas wygrywa dwudniową wizytę pełnego pasjonujących eksponatów i eksperymentów mobilnego centrum nauki „Planeta Energii” lub wyposażenie sali lekcyjnej w nowoczesny sprzęt multimedialny o wartości 30 000 złotych! Dla zwycięskich klas przygotowaliśmy także laptopa z oprogramowaniem oraz zestaw edukacyjnych klocków!

Ale to nie wszystko!

Uczniowie z 50 wyróżnionych klas otrzymają super zabawki, książeczki „W krainie prądu elektrycznego” oraz film, który zabierze najmłodszych na wirtualną wycieczkę po elektrowni wodnej. Wyróżnionym klasom zapewniamy także bezpłatny transport do mobilnego centrum nauki „Planety Energii” (do 120 km)!

Na wszystkich najmłodszych uczestników konkursu czekają kolorowe dyplomy, a na nauczycielicertyfikaty, potwierdzające udział w naszym energetycznym programie!

Miłośnicy wiedzy o energii elektrycznej

W dotychczasowych edycjach „Planety Energii” razem z nami o prądzie uczyło się ponad 270 tys. dzieci z całej Polski! Podejmijcie wyzwanie, przyłączcie się do naszego grona i przekonajcie się sami, że zdobywanie wiedzy może być fascynującą przygodą, a lekcje o prądzie mogą być wspaniałą zabawą!

Ważne daty do zapamiętania!

Pamiętajcie! Konkursowe zadania można realizować do 31 stycznia 2017 roku, a na sprawozdania dokumentujące ich przebieg czekamy do 15 lutego 2017 roku.

Zwycięzców konkursu ogłosimy 17 marca 2017 roku!

Więcej informacji o konkursie i nagrodach znajdziecie w zakładkach na naszej stronie oraz w regulaminie!  Śledźcie nas też na bieżąco na naszym profilu na Facebooku!

Powodzenia i do zobaczenia!

Pa! Pa! :)