Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia
ZALOGUJ

Aktualności

List dr. Tomasza Rożka - ambasadora "Planeta Energii" do nauczycieli!

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w konkursie „Planeta Energii”.

To już siódma odsłona edukacyjnego programu Grupy Energa, podczas którego uczymy dzieci czym jest prąd elektryczny oraz jak bezpiecznie i świadomie należy z niego korzystać.

Świat się zmienia a wraz z nim potrzeby uczniów, dlatego co roku rozszerzamy zakres poruszanych przez nas zagadnień. W tegorocznej edycji, w trosce o najmłodszych, zwracamy szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo na drogach oraz konieczność noszenia odblasków. Dlatego opracowałem propozycję trzech nowych scenariuszy lekcji, które pomogą Państwu wytłumaczyć dzieciom czym jest światło odbite i w jaki sposób można je wykorzystać m.in. właśnie w odblaskach. To one zwiększają naszą widoczność na drodze, szczególnie po zmroku.

Edukacja dzieci na temat energii elektrycznej i kształtowanie odpowiedzialnych postaw to dla nas duże wyzwanie. Wyjaśniamy najmłodszym bardzo skomplikowane i dość abstrakcyjne zagadnienia, w taki sposób, by stały się dla nich proste do zrozumienia. Dlatego przygotowując materiały edukacyjne dbamy o to, aby były atrakcyjne dla młodych odbiorców i inspirujące dla nauczycieli. Zależy nam także na tym, by dziecko szczególnie dla siebie interesujące zagadnienia mogło zgłębiać w domu, wspólnie z rodzicami czy opiekunami.

W „Planecie Energii” na pierwszym miejscu stawiamy wiedzę, ale po to by skutecznie przekazać ją młodym odbiorcom, wiele energii wkładamy w odpowiednią formę jej przekazu. Uczymy poprzez zabawę. A tam gdzie zabawa, są i nagrody. Tych organizatorzy konkursu przewidzieli naprawdę wiele.

10 zwycięskich klas wygra dwudniową wizytę mobilnego centrum nauki „Planety Energii” w swojej miejscowości lub wyposażenie sali lekcyjnej w nowoczesny sprzęt multimedialny o wartości 30 000 złotych. Dodatkowo klasa otrzyma laptopa i zaawansowany zestaw konstrukcyjnych klocków, jako pomoce w dalszej edukacji. Przyznamy także 50 wyróżnień i rozdamy prezenty niespodzianki. Każdy uczestniczący w programie nauczyciel otrzyma certyfikat, a dzieci – dyplom.

Aby wziąć udział w konkursie należy wspólnie z uczniami zrealizować lekcje o energii wokół nas i do 15.02.2017 r. wysłać sprawozdania z ich opisem. Szczegółowe informacje o konkursie, materiały dydaktyczne do pobrania oraz regulamin znajdą Państwo na naszej stronie planetaenergii.pl. Wyniki zostaną ogłoszone 17.03.2017 r.

Już ponad 3 tys. nauczycieli obdarzyło nas zaufaniem i uczestniczyło wraz ze swoimi podopiecznymi w programie „Planeta Energii”. Mamy nadzieję, że w tym roku również będą Państwo z nami.

Gorąco zachęcam do udziału w konkursie.

Z pozdrowieniami,

dr Tomasz Rożek

Ambasador „Planety Energii”