Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia
ZALOGUJ

Aktualności

Startujemy do Raciborza!

Planetowicze!

Nauka o energii może być wspaniałą zabawą, zarówno dla tych, którzy lubią fizykę, jak i dla tych, których fascynują samochody. Nawet dla tych, którzy interesują się… modą :) Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię…

Udowodnili to uczniowie z klasy III A i pani Anita Blochel ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, którzy podczas „Planety Energii” zrealizowali mnóstwo niesamowitych projektów. Powołanie strażników energii, budowa ekopojazdów z odpadów, stworzenie „Kącika małego elektryka” oraz „Klasowego centrum badawczego” organizacja szkolnego konkursu "Świeć przykładem – noś odblaski" czy „Odblaskowego Pokazu Mody”, to tylko niektóre z nich!

To właśnie dzięki planetowym laureatom z Kuźni Raciborskiej nasze mobilne centrum nauki już 18 i 19 maja odwiedzi Racibórz.

Gdzie możecie nas znaleźć?

Miasteczko „Planeta Energii” stanie na placu przy Parafii Św. Jana Chrzciciela. W godzinach 9:00–14:00 odwiedzać je będą dzieci z lokalnych szkół podstawowych w ramach umówionych wizyt, a od 15:00 do 18:00 otwarte będzie dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy! Wstęp do miasteczka jest bezpłatny, a wspaniała zabawa gwarantowana!

Co przygotowaliśmy dla naszych gości?

W naszym mobilnym centrum nauki czeka na Was mnóstwo atrakcji. Dowiecie się jak wytworzyć prąd z cytryny i dlaczego elektryzują się włosy na głowie. Poznacie gniazda elektryczne z całego świata. Będziecie także mogli zmierzyć się z „elektrycznym wężem”! A profesor Elektro opowie Wam historię mieszkańców Planety Energii – sympatycznych Energoludków :)

Wszystkich, którzy uwielbiają rowerowe wycieczki zapraszamy do udziału w Energetycznym Turnieju Miast. Przypominamy, że w godz. od 15:00 do 18:00 w miasteczku pojawi się osiem rowerków stacjonarnych, na których za pomocą siły własnych mięśni będzie można wytworzyć prąd. Mieszkańcy miasta, którzy wykręcą go najwięcej, wygrają dla swojej zwycięskiej klasy multimedialną tablicę z projektorem i oprogramowaniem. Dodatkowe punkty można zdobyć lajkując galerię zdjęć swojego miasta na Facebooku!

Czy dodatkowa nagroda trafi do Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej, okaże się już w czerwcu!

Pamiętajcie,  18 i 19 maja, plac przy Parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu!

Do zobaczenia!!!