Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia
ZALOGUJ

Aktualności

Moc energii w Tarnobrzegu!

Przyjaciele „Planety Energii”,

11 i 12 maja Plac Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu opanowały zielone ludki… Nie, to nie kosmici! To nasza planetowa ekipa, która odwiedziła miasto, by spotkać się dziećmi z klasy III D i panią Ewą Sowińską ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. Korczaka – laureatami VII edycji „Planety Energii”!

Tarnobrzeg przywitał nas pięknym Słońcem :) A gdy na Placu pojawili się młodzi naukowcy, zrobiło się meeeega gorąco i energetycznie!

IMG_5500.jpg

„Dziesięć, dziewięć, osiem, siedem, sześć, pięć, cztery, trzy, dwa, jeden – START!” – po głośnym odliczaniu najmłodsi przecięli wstęgę do miasteczka i w towarzystwie Profesora Volta oraz Energoludka wyruszyli w kosmiczną podróż na „Planetę Energii”.

IMG_5535.jpg

IMG_5537.jpg

Swoją planetową przygodę dzieci rozpoczęły od przyjęcia gratulacji od zgromadzonych gości. Czekały na nie także wspaniałe nagrody – laptop, zestawy klocków, pamiątkowa tablica i dyplomy.

IMG_5580.jpg

IMG_5556.jpg

IMG_5575.jpg

 I słodka niespodzianka od dyrekcji szkoły :)

IMG_5600.jpg

Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie…

IMG_5590.jpg

i czas na wizytę w Energobusie. Tutaj dzieci poznały budowę atomu i sprawdziły, czy każdego można naelektryzować. Okazało się, że zdecydowanie tak :)

IMG_5637.jpg

IMG_5649.jpg

IMG_5667.jpg

Następnie młodzi naukowcy udali się do „fabryki prądu”, gdzie mogli pobawić się modelami elektrowni wodnej i wiatrowej oraz sprawdzić, ile energii dostarczyli swojemu organizmowi jedząc na śniadanie kanapkę z żółtym serem.

IMG_5688.jpg

IMG_5698.jpg

IMG_5673.jpg

IMG_5708.jpg

Kolejny przystanek to kino 3D, w którym profesor Elektro opowiedział najmłodszym co wydarzyło się na „Planecie Energii”, gdy Energoludki przestały oszczędzac prąd i segregować śmieci.

IMG_5733.jpg

IMG_5729.jpg

W kolejnej strefie dzieci mogły zobaczyć generator Van de Graffa i maszynę elektrostatyczną, które „produkują” ładunki w dużych ilościach oraz dowiedzieć się, co to jest wyładowanie atmosferyczne, a także poznać zasady bezpieczeństwa w czasie burzy.

IMG_5757.jpg

IMG_5761.jpg

IMG_5773.jpg

IMG_5776.jpg

IMG_5798.jpg

Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Każdy z uczniów chciał pokonać naszego „elektrycznego węża”. Na pożegnanie najmłodsi otrzymali planetowe upominki.

IMG_5812.jpg

IMG_5820.jpg

W godzinach popołudniowych Planetę licznie odwiedzali mieszkańcy Tarnobrzega. Najbardziej aktywni „wkręcili się” w Energetyczny Turniej Miast i produkowali prąd pedałując na rowerkach stacjonarnych. Wyniki zabawy poznawy w czerwcu. Wtedy też dowiemy się, czy dodatkowa nagroda – multumedilana tablica z akcesoriami trafi do Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu.

Dziękujemy Wam serdecznie za energetyczną naukę i zabawę!

Pozdrawiamy, ekipa „Planety Energii” :)