Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia
ZALOGUJ

Aktualności

Przystanek Częstochowa!

Drodzy Planetowicze!

Wiosna już na dobre zagościła w naszym kraju i codziennie wita nas pięknym Słońcem. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w Częstochowie, w której pojawimy się w najbliższy poniedziałek i wtorek (22 i 23 maja).

Spotkamy się tam z dziećmi z klasy III A i panią Urszulą Mazurek-Deską ze Szkoły Podstawowej im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie. Podczas „Planety Energii” młodzi badacze m.in. spotkali się z elektrykiem i ratownikiem medycznym, uczestniczyli w warsztatach „Fizyka dla smyka” oraz szukali pomysłów na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, a rezultaty swoich poszukiwań zaprezentowali w przepięknych pracach plastycznych :)

To nasza druga wizyta w Częstochowie. Tym razem mobilne centrum nauki „Planeta Energii” znajdziecie na Starym Rynku. W godzinach lekcyjnych – między 9:00 a 14:00 – spotkamy się z dziećmi z lokalnych szkół, a od 15:00 do 18:00 bramy miasteczka będą otwarte dla wszystkich chętnych! Biletem wstępu będzie szeroki, wiosenny uśmiech :) Zapraszamy serdecznie!

Elektryzująca zabawa gwarantowana!

W naszym mobilnym centrum nauki każdy znajdzie coś dla siebie. Młodzi naukowcy poznają budowę materii i „zobaczą” linie sił pola magnetycznego, sportowcy będą mogli zmierzyć się w wyścigu samochodów elektrycznych zasilanych prądem, który sami wyprodukują podczas jazdy na rowerkach stacjonarnych, a miłośnicy kina obejrzą film o Energoludkach – w 3D!

Specjalna atrakcja czeka także na gości, którzy odwiedzą nas w godz. od 15:00 do 18:00. Wtedy odbędzie się Energetyczny Turniej Miast. Może w nim wziąć udział każdy, kto lubi szybką jazdę na rowerze. Nie, nie udamy się w wyścig dookoła Częstochowy :) W miasteczku stanie osiem rowerków stacjonarnych, na których za pomocą siły własnych mięśni będzie można wytworzyć prąd. Wygra miasto, które wykręci go najwięcej. Dodatkowe punkty będzie można zdobyć lajkując galerię zdjęć swojego miasta na Facebooku!

Co można wygrać? Multimedialną tablicę z projektorem i oprogramowaniem dla zwycięskiej klasy z danego miasta.

Zachęcamy mieszkańców Częstochowy do walki o dodatkową nagrodę dla Szkoły Podstawowej w Miedźnie! Wyniki turnieju poznamy w czerwcu!

Przypominamy, znajdziecie nas na częstochowskim Starym Rynku 22 i 23 maja!

Będziemy na Was czekać, pa!!!