Planeta Energii wydłuża termin na udział w programie do 1 grudnia!

Najnowsza edycja akcji cieszy się dużym zainteresowaniem wychowawców klas 0-3 oraz zerówek przedszkolnych. Do tej do programu przystąpiło ponad 200 placówek z całej Polski. Wielu nauczycieli podjęło decyzję o dołączeniu do nas w ostatnich dniach i wciąż rejestrują się kolejni. Zależy nam na tym, by program był zrealizowany przez dzieci z jak największej liczby placówek, dlatego termin na rejestrację oraz składanie sprawozdań wydłużyliśmy do 1 grudnia. Placówki, których jeszcze nie ma na Planecie Energii mają więc czas, by nauczyć dzieci czym jest bioróznorodność i jak chronić przyrodę wokół nas.

Przypominamy jednak, że warto jak najszybciej złożyć sprawozdanie z realizacji programu. Dla pierwszych 100 placówek, które opiszą swoje działania czekają gwarantowane "Bio-pakiety". Będą to zestawy zawierające m.in. budki i karmniki dla ptaków, które po wspólnym zmontowaniu będzie można zainstalować w swoim sąsiedztwie.

Trzy szkoły lub przedszkola, z których napłyną najciekawsze relacje, odwiedzą wyjątkowi ambasadorowie - Katarzyna Stoparczyk i Krzysztof Konieczny - by przeprowadzić z dziećmi warsztaty pełne niezapomnianych atrakcji. Placówki otrzymają też na realizację własnej strefy bioróżnorodności vouchery o wartości 10 000 zł każdy.

Od energii elektrycznej do dobrej energii do ochrony przyrody

Planeta Energii to ogólnopolski projekt edukacyjny zainicjowany przez Energę z Grupy ORLEN. Po wielu latach edukowania o tym jak racjonalnie i bezpiecznie korzystać z elektryczności, program poszerzono o nie mniej ważne zagadnienia związane przyrodą i zapewnieniem jej dobrych warunków i energii do życia. W tym roku celem akcji jest zachęcanie nauczycieli, dzieci i ich rodziców do kształtowania wśród najmłodszych postaw, które przyczynią się do zachowania różnorodności biologicznej. Zwłaszcza tej występującej naturalnie w naszym najbliższym otoczeniu. Dbać o przyrodę może bowiem każdy, w tym dzieci, poprzez postępowanie stwarzające przyjazne warunki dla roślin i zwierząt występujących blisko nas. Można to robić m.in. dzięki wspólnie przygotowywanym domkom dla zapylaczy, budowaniu i instalowaniu budek lęgowych, karmników czy "hibernakulum" dla zwierząt.

Jakie atrakcje czekają na laureatów?

Ambasadorowie - dziennikarka Katarzyna Stoparczyk i przyrodnik Krzysztof Konieczny, przeprowadzą z uczniami wyjątkową lekcję o przyrodzie. Znana z wielu programów, zarówno telewizyjnych, jak i radiowych, pani Kasia, od lat realizuje ciekawe projekty dla dzieci i całych rodzin. Tym razem jej zadaniem będzie znalezienie wspólnie z panem Krzysztofem odpowiedzi na zagadkowe pytania typu jaka jest różnica między jeżem a jerzykiem, jaką rolę pełnią zapylacze i rośliny miododajne, czy i kiedy można bezpiecznie dokarmiać ptaki? Popularno-naukowy piknik zwieńczą warsztaty edukacyjne dla dzieci, nauczycieli oraz rodziców.

Przypominamy - sprawozdania można złożyć po zalogowaniu na https://planetaenergii.pl/logowanie do 1 grudnia, do końca dnia, ale do programu warto dołączyć jak najszybciej.

Mecenas projektu:

Patronat honorowy:

Patronat medialny: