Ostatnie godziny na przesyłanie sprawozdań – aż 100 nagród czeka na uczestników Planety Energii!

Ponad 470 placówek z różnych zakątków Polski zarejestrowało się do 12. edycji Planety Energii. Przypominamy, że wychowawcy klas 0-3 ze szkół podstawowych i zerówek przedszkolnych, którzy jeszcze nie wysłali sprawozdania z przeprowadzonych lekcji nt. bioróżnorodności mają na to czas do 15 listopada, do końca dnia.

W rywalizacji o wyróżnienia gwarantowane nagrodzimy aż 100 nauczycieli oraz ich klasy i dlatego warto złożyć raport, nawet jeśli ktoś przeprowadził tylko 1 lekcję. Czasu na przesyłanie sprawozdań pozostało już naprawdę niewiele. Nie czekajcie do ostatniej chwili!


Zaloguj się i prześlij sprawozdanie


Nasi ambasadorzy Katarzyna Stoparczyk, Krzysztof Konieczny i Aneta Chmielińska czekają z niecierpliwością na efekty Waszych przyrodniczych lekcji. Wszystkie na pewno będą fantastyczne, a jury będzie miało z czego wybierać.

ambasadorzy czekają

Jak poprawnie złożyć sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć

Sprawozdanie powinno być przygotowane z wykorzystaniem udostępnionego szablonu prezentacji i potwierdzać realizację co najmniej jednego scenariusza lekcyjnego z obszaru „Bioróżnorodność ekosystemów wodnych”.


Co ważne, realizacja jednego scenariusza uprawnia do ubiegania się o 1 ze 100 wyróżnień Podstawowych, natomiast przeprowadzenie z dziećmi większej liczby zajęć o bioróżnorodności i działań dodatkowych zwiększa szansę na uzyskanie 1 z 3 Wyróżnień Głównych.

Atrakcyjne nagrody dla najlepszych

Aż 100 klas, których nauczyciele w najciekawszy sposób zaraportują przeprowadzenie przyrodniczych lekcji otrzyma specjalne biopakiety, czyli zestawy wykonanych w Polsce i z rodzimych materiałów, domków dla jeży, hoteli dla zapylaczy, budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy oraz nasiona miododajnych roślin. Wszystko to do wspólnego zmontowania i udekorowania przez uczniów, a następnie do wykorzystania na terenie placówki.

Autorzy trzech najwyżej ocenionych przez Kapitułę Konkursu sprawozdań, zawierających raport z przynajmniej 2 zrealizowanych scenariuszy nt. bioróżnorodności, zdobędą natomiast dla swojej placówki Wyróżnienie Główne. Pełną przyrodniczych atrakcji wizytę Planety Energii i jej ambasadorów oraz vouchery o wartości 10 tys. zł na stworzenie własnej strefy bioróżnorodności np. zbiornika retencyjnego do gromadzenia deszczówki. Na nauczycieli i dzieci z wyróżnionych klas czekają też oczywiście wyróżnienia indywidualne.

Kapituła Konkursu wyróżni 8 nauczycieli (3 opiekunów grup nagrodzonych Wyróżnieniem Głównym oraz 5 wychowawców spośród zdobywców pozostałych wyróżnień) , umożliwiając im udział w dwudniowych warsztatach przyrodniczych.

Mecenas projektu:

logo-grupa-energa

Patronat honorowy:

Patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
01 znak podstawowy kolor biale tlo
lp logo pl a1 (1)

Patronaty medialne:

TVP3 2016
logo DB nowe (1)
RG logo na bialym