Czy niedźwiedzie polarne zawsze są białe?

W odróżnieniu od innych "misiów" większość niedźwiedzi polarnych nie zapada w sen zimowy. Zazwyczaj jest aktywny przez cały rok, a kiedy poluje zdarza mu się pokonać dystans nawet 15 tys. km. 27 lutego obchodzony jest Dzień niedźwiedzia polarnego, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o tym niesamowitym zwierzęciu.

Czas zadbać o mokradła!

Mokradła, pomimo ogromnej wartości dla życia, są ciągle niszczone i osuszane, przez co wiele zamieszkujących w nich gatunków roślin i zwierząt może po prostu wyginąć. W Światowym Dniu Mokradeł warto przypomnieć sobie dlaczego powinniśmy je chronić i jak każdy z nas może to zrobić.

Kraina kangurów i "misiów" koala

Australia jest jedynym państwem na świecie, który jest jednocześnie kontynentem. I choć kojarzona jest przede wszystkim z kangurami i „misiami” koala, to należy do obszarów o największej bioróżnorodności. Z okazji obchodów Dnia Australii, który przypada na 26 stycznia, przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek na temat tego niezwykłego miejsca na Ziemi.

Ptaki nieloty

Uznawane są za jedne z najbardziej niezwykłych ptaków, które pojawiły się na Ziemi jeszcze w czasach, kiedy żyły dinozaury. 20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się im trochę bliżej i dowiedzieć się więcej na temat tych uroczych zwierząt.

Mecenas projektu:

logo-grupa-energa

Patronat honorowy:

Patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
01 znak podstawowy kolor biale tlo
lp logo pl a1 (1)

Patronaty medialne:

TVP3 2016
logo DB nowe (1)
RG logo na bialym