Niebawem startuje 12. edycja Planety Energii

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja Planety Energii. Projekt zainicjuje lekcja inauguracyjna, która odbędzie się 25 września o godz. 10.20. Podczas wydarzenia krótkie wykłady wygłoszą ambasadorzy Planety Energii - przyrodnik Krzysztof Konieczny, który przybliży najmłodszym tematykę ochrony siedlisk wodnych oraz dziennikarka Katarzyna Stoparczyk, która opowie o znaczeniu głosu...

Planeta Energii pomaga chronić bioróżnorodność

Ogród deszczowy w Górkach-Grubakach. Zielona klasa w Nędzy, a także ogród szkolny w Suszu – to przykłady stref bioróżnorodności przygotowane przez zwycięskie szkoły 11. edycji konkursu „Planeta Energii”. W każdej znalazły się też domki dla owadów, karmniki dla ptaków oraz budki lęgowe.

Bóbr budowniczy

Bobry są doskonałymi inżynierami i hydrotechnikami. I podobnie jak człowiek potrafią wywierać silny wpływ na środowisko, w którym żyją. Różnica jest tylko taka, że wznoszone przez bobry konstrukcje pozytywnie wpływają na środowisko, zwiększając jego bioróżnorodność.

Czy niedźwiedzie polarne zawsze są białe?

W odróżnieniu od innych "misiów" większość niedźwiedzi polarnych nie zapada w sen zimowy. Zazwyczaj jest aktywny przez cały rok, a kiedy poluje zdarza mu się pokonać dystans nawet 15 tys. km. 27 lutego obchodzony jest Dzień niedźwiedzia polarnego, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o tym niesamowitym zwierzęciu.

Czas zadbać o mokradła!

Mokradła, pomimo ogromnej wartości dla życia, są ciągle niszczone i osuszane, przez co wiele zamieszkujących w nich gatunków roślin i zwierząt może po prostu wyginąć. W Światowym Dniu Mokradeł warto przypomnieć sobie dlaczego powinniśmy je chronić i jak każdy z nas może to zrobić.

Mecenas projektu:

logo-grupa-energa

Patronat honorowy:

Patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
01 znak podstawowy kolor biale tlo
lp logo pl a1 (1)

Patronaty medialne:

TVP3 2016
logo DB nowe (1)
RG logo na bialym