Rodzic

 

Planeta Energii wspiera rodziców w procesie kształcenia dziecka. Umożliwia wspólne zdobywanie wiedzy dzięki udostępnionym materiałom dotyczącym:

wiatraki
energii elektrycznej i bezpiecznego z niej korzystania

elektrośmieci
racjonalnego podejścia do odpadów

bioróznorodność
zagadnień związanych z ochroną bioróżnorodności

Oglądanie misji i wykonywanie zadań sprawdzających wiedzę, może pozwolić rodzicom na spędzenie z dzieckiem czasu w ciekawy i angażujący sposób. Planeta bawiąc – uczy, nie tylko poprzez stronę www, ale także podczas wykonywania zadań zaproponowanych w scenariuszach dydaktycznych. Mogą one być inspiracją do wspólnych wycieczek, ale też akcji wpływających na rozwój dzieci i ich zaangażowanie w pożyteczne inicjatywy np. na rzecz oszczędzania zasobów czy ochrony przyrody w najbliższej okolicy.

Planeta Energii to wartościowy projekt, w trakcie którego dzieci poprzez zabawę, uczą się ciekawych i pożytecznych rzeczy.

Inauguracja 12. edycji Planety Energii 7Piknik bioróżnorodności w Nędzy 17Piknik bioróżnorodności w Suszu 26

Warto cały czas śledzić nasze media społecznościowe, gdzie pod #PlanetaEnergii publikowane są informacje związane z bioróżnorodnością, które mogą być inspiracją do budowania u naszych dzieci więzi emocjonalnej z przyrodą:

 

Szczególnie zachęcamy do przeglądania naszego kanału na Youtube, gdzie znajdą Państwo materiały wideo pogrupowane tematycznie, dzięki czemu oglądające je dzieci mogą kompleksowo zgłębiać wiedzę o:


Bioróżnorodności


Odpadach oraz bezpiecznym i racjonalnym korzystaniu z prądu

Wszystkich rodziców zachęcamy również do stania się ambasadorami Planety Energii w szkołach swoich dzieci i zachęcania przedszkolnych i szkolnych wychowawców do udziału w konkursie, w którym szkoła może zdobyć wartościowe i atrakcyjne nagrody.

Mecenas projektu:

logo-grupa-energa

Patronat honorowy:

Patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki
01 znak podstawowy kolor biale tlo
lp logo pl a1 (1)

Patronaty medialne:

TVP3 2016
logo DB nowe (1)
RG logo na bialym