To już ostatni moment, aby wziąć udział w programie Planeta Energii

Do 27 listopada nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych oraz placówek przedszkolnych mogą przystąpić do programu edukacyjnego Planeta Energii. Wystarczy pobrać scenariusze lekcyjne dostępne na stronie akcji i przeprowadzić z dziećmi minimum jedne zajęcia o bioróżnorodności. Do tej pory do akcji przystąpiło ponad 200 placówek z całej Polski. Pierwsze 100, które prześlą sprawozdanie otrzyma gwarantowane „BIO-pakiety”. Te, które najlepiej zrealizują wszystkie scenariusze i wykażą się dodatkowymi działaniami odwiedzą ambasadorowie  – Katarzyna Stoparczyk, dziennikarka prowadzącą audycję „Zagadkowa niedziela” oraz Krzysztof Konieczny, przyrodnik - którzy poprowadzą warsztaty edukacyjne oraz otrzymają voucher o wartości 10 000 zł na przygotowanie strefy bioróżnorodności.

Aby wziąć udział w programie zainicjowanym przez Energę z Grupy ORLEN wystarczy, że nauczyciel zarejestruje klasę/grupę przedszkolną na stronie PlanetaEnergii.pl, a następnie przeprowadzi z dziećmi zajęcia na temat bioróżnorodności w oparciu o udostępnione scenariusze oraz karty pracy oraz opisze przeprowadzone działania. Sprawozdania należy składać na stronie w panelu użytkownika do 27 listopada br. Po tym czasie kończy się możliwość udziału w 11. edycji programu.

– Zależy nam na tym, by dzieci dostrzegały bioróżnorodność w wielu miejscach i zobaczyły, że należy chronić przyrodę, dać miejsce rzece i zadbać o zwierzęta. Do udziału w naszym projekcie zapraszamy klasy i grupy, dla których przygotowaliśmy gotowe scenariusze. Chcielibyśmy jednak, żeby zaangażowane grupy zrobiły coś większego. Dla pierwszych stu klas, które przyślą do nas swoje projekty, mamy „BIO-pakiety”. Wśród nich znajdują się m.in. budki dla ptaków, domki dla owadów, gry edukacyjne. A jeśli trafią się super szkoły, z ciekawymi pomysłami i projektami, osobiście do nich przyjedziemy i wyposażymy placówki w miejsca, w które będą przychodziły zwierzęta – wyjaśnia Krzysztof Konieczny, przyrodnik i ambasador programu.

Scenariusze lekcji z kartami pracy można pobrać ze strony programu www.PlanetaEnergii.pl,  która zapewnia dostęp do bogatej i interesującej bazy multimediów oraz interaktywnych zadań dla dzieci, które mogą pomóc nauczycielom przy wyjaśnianiu trudnych zagadnień, a uczniom dać możliwość uczestnictwa w intrygującej i angażującej lekcji. Z wiedzą podaną w formie internetowego kursu można także zapoznać się po szkole, a wirtualne wycieczki przyrodnicze z Planetą Energii mogą stać się inspiracją do rodzinnych wypraw, czy inicjatyw wspierających przyrodę w naszym najbliższym otoczeniu, wokół domu, czy osiedla. Ze wszystkich materiałów multimedialnych można korzystać bez ograniczeń, czy potrzeby logowania.

Mecenas projektu:

Patronat honorowy:

Patronat medialny: