Na Półwyspie Helskim w Stacji Morskie im. Profesora Krzysztofa Skóry UG odbyła się inauguracja 13. edycji Planety Energii. Od spotkania z fokami, rozmowy w Dzień Dobry TVN po uroczyste otwarcie, warsztaty i webinary - na różne sposoby zachęcano najmłodszych do ochrony przyrody.
- Oficjalnie i uroczyście zainaugurowaliśmy 13 edycję Planeta Energii. Jestem przeszczęśliwa, że dołączyłam do tego programu, który mówi o tym, że trzeba dbać o swoje środowisko i każdy z nas może zrobić coś dla planety. I że można zacząć od małych rzeczy. Planeta Energii to dowód na to, jak można na różne sposoby zafascynować i zakochać dzieci w przyrodzie - opowiada Marzena Rogalska.
- 13. edycja Planety Energii to gratka dla młodych odkrywców. Od 2010 roku uczymy dzieci jak oszczędzać energie i o nią dbać. Ale nie można o tym mówić, jeśli nie mówimy o planecie - stąd w tym roku tematem przewodnim są lasy - wyjaśnia Magdalena Marszałkowska.
- Tym, na czym najbardziej nam zależy to zabranie dzieci w przyrodę - wyjaśnia Krzysztof Konieczny - Poszukajmy jej blisko szkoły, domu, zróbmy proste warsztaty, nauczmy się rozpoznawać drzewa - scenariusze na stronie planetaenergii.pl pozwolą na poszerzenie wiedzy i pokazanie dzieciom tego, co w przyrodzie jest ciekawe.
Aneta Chmielińska dodaje: - W ramach inauguracji tworzyliśmy lasy w słoiku, żeby pokazazać najzwyklejsze rzeczy, które na las się składają i kryją w sobie dużo tajemnic i magii. Zgłaszając się do Planety Energii zyskujecie dostęp do niesamowitych materiałów, scenariuszy, pomysłów na aktywności, które mogą wykorzystać nauczyciele do pracy w dzieci.
Pomiar prędkości światła w czekoladzie, skraplanie pary wodnej na szkle, rozdzielanie soli od pieprzu czy tajemnice Układu Słonecznego. Podczas wakacji z Planetą Energii żadne dziecko ciekawe świata nie powinno się nudzić!