Razem posadziliśmy las

1000 nowych dębów rośnie już na terenie Nadleśnictwa Wipsowo na Warmii. Zostały zasadzone również dzięki Wam. Dziękujemy za każde pobranie wirtualnego drzewa, które zostało zamienione na prawdziwą sadzonkę. Za kilka lat każda z nich zamieni się w dorodne drzewo produkujące tlen, oczyszczające powietrze czy dające schronienie wielu gatunkom zwierząt i roślin.

Wszyscy dbamy o bociany

Nie śpiewają, za to potrafią głośno klekotać. Zdarza im się zjeść żabę, ale ich przysmakiem są drobne gryzonie, owady, jaszczurki, a nawet węże. 31 maja bociany białe obchodzą swoje święto. Co możemy im podarować? Każdego zachęcamy do zbierania sznurków, które są bardzo niebezpieczne dla młodych boćków.

Parki narodowe pełne skarbów

Zajmują około 1 procent powierzchni Polski. Są domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Każdy ma swój unikatowy symbol. W sumie mamy ich 23. Poznajcie Polskie Parki Narodowe pełne skarbów i dowiedzcie się jak należy zachowywać się na ich terenie?

Nasze przyjaciółki pszczółki

20 maja pszczoły na całym świecie obchodzą swoje święto. Na Ziemi wszystkich gatunków „zapylaczy” jest więcej, niż ptaków i ssaków razem wziętych. Niestety wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Jak możemy je chronić? To bardzo proste, wystarczy stosować kilka zasad.