Bóbr budowniczy

Bobry są doskonałymi inżynierami i hydrotechnikami. I podobnie jak człowiek potrafią wywierać silny wpływ na środowisko, w którym żyją. Różnica jest tylko taka, że wznoszone przez bobry konstrukcje pozytywnie wpływają na środowisko, zwiększając jego bioróżnorodność.

Czy niedźwiedzie polarne zawsze są białe?

W odróżnieniu od innych "misiów" większość niedźwiedzi polarnych nie zapada w sen zimowy. Zazwyczaj jest aktywny przez cały rok, a kiedy poluje zdarza mu się pokonać dystans nawet 15 tys. km. 27 lutego obchodzony jest Dzień niedźwiedzia polarnego, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o tym niesamowitym zwierzęciu.

Czas zadbać o mokradła!

Mokradła, pomimo ogromnej wartości dla życia, są ciągle niszczone i osuszane, przez co wiele zamieszkujących w nich gatunków roślin i zwierząt może po prostu wyginąć. W Światowym Dniu Mokradeł warto przypomnieć sobie dlaczego powinniśmy je chronić i jak każdy z nas może to zrobić.

Kraina kangurów i "misiów" koala

Australia jest jedynym państwem na świecie, który jest jednocześnie kontynentem. I choć kojarzona jest przede wszystkim z kangurami i „misiami” koala, to należy do obszarów o największej bioróżnorodności. Z okazji obchodów Dnia Australii, który przypada na 26 stycznia, przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek na temat tego niezwykłego miejsca na Ziemi.